تبلیغات
مسائل پر هیجان دنیای ورزش... - دبیرکل فیفا: قطر میزبانی جام جهانی 2022 را خرید
مسائل پر هیجان دنیای ورزش...
3...2...1 شروع !!

بازدید : مرتبه
تاریخ : سه شنبه 10 خرداد 1390


والکه در ای‌میلی به جک وارنر گفته بن‌همام شاید به دنبال خریدن رأی برای ریاست فیفا بود، همان‌گونه که قطر رأی میزبانی جام جهانی را خرید.

 

جروم والکه، دبیرکل فیفا دوشنبه تایید کرد که ای‌میلی که به جک وارنر زده بود حقیقت داشته است.

جک وارنر این ای‌میل را دوشنبه فاش کرد. وارنر اخیرا از سوی فیفا تعلیق شده است.

والکه در این ای‌میل نوشته بود: «درباره MBH (محمد بن‌همام) من هرگز درک نکردم که چرا در انتخابات ریاست شرکت کرد. آیا او واقعا فکر می‌کند بخت پیروزی دارد یا این که این راهی افراطی برای اوست تا نشان دهد چقدر دیگر از JSB (ژوزف سپ بلاتر) خوشش نمی‌آید. یا این که فکر می‌کرد می‌تواند فیفا را همان طوری بخرد که آنها جام جهانی را خریدند.»

والکه پیش از شرکت در نشست کونکاکاف در زوریخ گفت: «این ای‌میلی خصوصی بود و درباره‌اش صحبت خواهیم کرد. او به من ای‌میل زد وپرسید آیا می‌خواهم بن‌همام در انتخابت باشد یا نه، و گفت که باید از بن‌همام بخواهیم که انصراف بدهد.»

از بن‌همام پرسیدند آیا ادعایی که والکه درباره میزبانی قطر در جام جهانی 2022 در آن ای‌میل مطرح کرد صحت داشت یا نه و او گفت: «نظر شما چیست؟ باید از جروم والکه بپرسید که او چه فکر می‌کند. من نمی‌دانم او این حرف را زده یا نه.

اگر من پول برای میزبانی قطر داده باشم باید از 13 نفری که به قطر رأی دادند بپرسید.»

این اتهامات از سوی سازمان‌دهندگان میزبانی جام جهانی هم رد شده است: «قطر 2022 به شدت هرگونه رفتار غیرقانونی در ارتباط با پیشنهاد پیروز خود را رد می‌کند. ما می‌خواهیم فیفا سریعا حرف‌های دبیرکل خود را روشن‌سازی کند. در عین حال ما داریم مشاوره حقوقی می‌گیریم تا گزینه‌های خود را بررسی کنیم.»

طبق تحقیقات پارلمان انگلیس، دو عضو آفریقایی کمیته اجرایی فیفا 1.5 میلیون دلار پول گرفته‌اند تا به قطر رأی بدهند.

عیسی حیاتو، رییس کنفدراسیون فوتبال آفریقا و ژاک آنوما، نماینده ساحل عاج این اتهام را به شدت رد کرده‌اند. روزنامه ساندی‌تایمز نوشته مدارک لازم را دارد اما به دلایل قانونی فعلا قادر به انتشار آنها نیست. فیفا هم به دنبال صحبت با افشاگر این نشریه است.طبقه بندی: حاشیه فوتبال، 
برچسب ها: دبیرکل فیفا: قطر میزبانی جام جهانی 2022 را خرید، جروم والکه، دبیرکل فیفا، جام جهانی، فیفا، والکه، خریدن رأی برای ریاست فیفا، قطر رأی میزبانی جام جهانی را خرید.، فوتبال انگلیس، فوتبال، ورزش، برترین های ورزش، وبلاگ ورزشی، اخبار ورزشی، فوتبال برتر، عکس ورزشی، عکس بازیکن فوتبال، سرمربی،
ارسال توسط good goodly
آرشیو مطالب
نظر سنجی
از بین رشته های ورزشی،کدام رشته ی ورزشی را بیشتر دوست دارید؟


کد آپلود عکس
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

ابزار وبمستر

عکس

دانلود

قالب وبلاگ